Menu

Leki na zapalenie dróg moczowych – co można kupić bez recepty?

12 marca, 2023 - Zdrowie
Leki na zapalenie dróg moczowych – co można kupić bez recepty?

Zapalenie pęcherza moczowego to jeden z najczęstszych rodzajów infekcji dróg moczowych. Spowodowane obecnością patogennych bakterii, stosunkowo łatwo poddaje się leczeniu antybiotykami oraz lekami dostępnymi bez recepty. Szybka reakcja na pierwsze objawy jest kluczowa i często pozwala uporać się z infekcją bez konieczności wdrożenia antybiotykoterapii. 

Zapalenie pęcherza – objawy 

Objawy zapalenia pęcherza są dość uciążliwe i łatwe do rozpoznania. Potrzeba oddawania moczu jest znacznie częstsza, mikcji zazwyczaj towarzyszy pieczenie oraz ból. Parcie na pęcherz jest bolesne i trudne do powstrzymania, nawet jeśli jest niemal pusty. Na tym etapie infekcji, silny lek na zapalenie pęcherza bez recepty często jest wystarczający, jeśli zareagujemy odpowiednio szybko. Poważniejszym stanom zapalnym może towarzyszyć silny ból podbrzusza, ból w okolicach odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz nieprzyjemny zapach moczu. Jeśli powyższym objawom towarzyszy krwiomocz, może to oznaczać poważną infekcję bakteryjną i konieczna jest niezwłoczna konsultacja lekarska. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.aptekagalen.pl/zapalenie-pecherza

silny lek na zapalenie pęcherza bez recepty

Leki na zapalenie pęcherza bez recepty

Gdy tylko zauważymy pierwsze niepokojące objawy, warto od razu wprowadzić leczenie farmakologiczne. Najczęściej stosowane tabletki na zapalenie pęcherza zawierają:

Leki na zapalenie dróg moczowych warto uzupełniać o zasady profilaktyki, takie jak picie dużej ilości płynów, prawidłowa higiena okolicy intymnej czy wybieranie przewiewnej, bawełnianej bielizny. Jeśli w ciągu 7 dniu objawy nie ustąpią, należy skierować się do lekarza.