Menu

Co dają skarpetki złuszczające?

22 lutego, 2023 - Zdrowie
Co dają skarpetki złuszczające?

Zadbane i gładkie stopy to podstawa, zwłaszcza latem. To czas, gdy stopy znacznie częściej ubiera się w otwarte buty. Suche pięty są często problemem wstydliwym. Czasami mimo odpowiedniej pielęgnacji stopy pozostają twarde i szorstkie. Wtedy zwykła maska do stóp może sobie nie poradzić. Gdy jest zbyt dużo twardego naskórka, trzeba go złuszczyć, by skóra na nowo mogła stać się miękka. Z myślą o popękanej, suchej i trudnej do okiełznania skórze stóp powstały skarpetki złuszczające

Działanie skarpetek złuszczających

Najważniejszym krokiem doprowadzenia do pięknych i miękkich stop jest złuszczenie twardego naskórka. Skarpetki złuszczające na pięty jak te tutaj są jednorazowymi nakładkami wypełnionymi mieszanką kwasów, która po kilku dniach powoduje złuszczenie skóry oraz pozbywa się odcisków i zrogowaceń. W porównaniu do mechanicznego ścierania nie ma obaw, że wystąpią podrażnienia. Skarpety zazwyczaj nakłada się na kilka godzin lub całą noc. Na pierwsze efekty czeka się około tygodnia. Martwy naskórek powinien ścierać się przez kilka dni. W tym czasie warto odpuścić sobie chodzenie w otwartych butach, ponieważ może to wyglądać nieestetycznie.

W jaki sposób używać skarpetek złuszczających?

Przed zastosowaniem skarpetek złuszczających należy umyć stopy i je osuszyć. Po tym zabiegu, na stopę założyć jednorazowe skarpetki foliowe, które są w opakowaniu. Czasami płyn już jest w środku woreczków, w innym przypadku jest dołączony do zestawu i trzeba go do nich wlać. By ze środka nic się nie wylało, warto za foliowe skarpetki założyć grube i wysokie skarpety, które każdy znajdzie w swojej szafie. Wszystko należy trzymać na nogach według zaleceń producenta, zazwyczaj od 60 do 120 minut. Po tym czasie stopy trzeba umyć i delikatnie osuszyć. Po całym zabiegu można nałożyć maskę na stopy, najlepiej z mocznikiem.

skarpetki złuszczające

Przeciwwskazania — kiedy ich nie używać?

Skarpetki złuszczające na pięty jak każdy inny zabieg ma swoje przeciwwskazania. Przed rozpoczęciem kuracji należy zapoznać się z ulotką. Nie należy ich stosować podczas grzybicy stóp ani innych chorób skórnych. Inne powody, by ich nie stosować to między innymi:

Ponieważ skarpetki złuszczające w swoim składzie zawierają kwasy, nie mogą być stosowane przez wszystkich. Przed użyciem należy się tez zapoznać ze składem preparatu i sprawdzić, czy dana osoba nie ma uczulenia na jego składniki. Ważne jest, by nie trzymać skarpet dłużej, niż zaleca producent. Mogą one spowodować podrażnienie i zaczerwienienie skóry.