Menu

Kiedy najlepiej wziąć espumisan przed badaniem ultrasonograficznym?

15 października, 2022 - Zdrowie
<strong>Kiedy najlepiej wziąć espumisan przed badaniem ultrasonograficznym?</strong>

Badania ultradźwiękowe wykorzystują fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów ciała. Te badania obrazowe są przydatne w wykrywaniu niektórych problemów medycznych, takich jak kamienie żółciowe i choroby wątroby, ale niosą również niewielkie ryzyko wywołania krwawienia u niektórych pacjentów. Jako takie, to jest dobry pomysł, aby zrobić USG przed i po podjęciu wszelkich leków, które mogą zwiększyć ryzyko krwawienia. Należą do nich NLPZ, leki przeciwbólowe dostępne bez recepty oraz naturalne suplementy diety, takie jak Espumisan. Jednak czas różni się w zależności od leku, który przyjmujesz i jak zwykle go przyjmujesz.

Kiedy bezpiecznie jest przyjmować Espumisan przed badaniem ultrasonograficznym?

Możesz bezpiecznie zażyć Espumisan przed badaniem USG, jeśli w przeszłości przyjmowałaś leki z grupy NLPZ lub leki przeciwbólowe dostępne bez recepty i zakończyłaś pełny kurs leczenia. Jeśli przyjmujesz naturalny suplement diety, taki jak Espumisan przed badaniem USG, korzyści prawdopodobnie przewyższają ryzyko krwawienia. W takim przypadku możesz bezpiecznie przyjmować Espumisan przed badaniem USG pod warunkiem, że ukończyłaś kurs leczenia. Możesz również spróbować wypić go przed następnym badaniem USG, jeśli uważasz, że mogłoby to być korzystne.

Kiedy należy unikać przyjmowania Espumisanu przed badaniem ultrasonograficznym?

Istnieją dwa przypadki, w których powinnaś unikać przyjmowania Espumisanu przed badaniem ultrasonograficznym – jeśli w ciągu ostatnich kilku tygodni miałaś badanie krwi lub w najbliższym czasie będziesz miała pobieraną krew. Jest to spowodowane tym, że fale ultradźwiękowe w tych przypadkach rozbijają pewne składniki krwi, co może prowadzić do krwawienia. Jeśli tak się stanie, może to spowodować opóźnienie potrzebnego leczenia lub nawet niemożność otrzymania właściwej diagnozy.

Jak długo utrzymuje się efekt działania Espumisanu po jego wypiciu?

Espumisan jest suplementem diety o „przedłużonym uwalnianiu”, więc nie może być trawiony jak normalny pokarm. Oznacza to, że składniki aktywne są uwalniane do krwiobiegu i pozostają tam aktywne przez dłuższy czas. Ogólnie rzecz biorąc, Espumisan wpływa na krew przez około 4-6 godzin.

Espumisan przed USG – podsumowanie

Jeśli zakończyłaś kurs leczenia lekiem z grupy NLPZ i nie masz w wywiadzie krwawienia, możesz bezpiecznie przyjąć Espumisan przed badaniem USG. Jeśli przyjmujesz naturalny suplement diety, taki jak Espumisan przed badaniem ultrasonograficznym, korzyści prawdopodobnie przewyższają ryzyko krwawienia. W tym przypadku możesz bezpiecznie przyjmować Espumisan przed badaniem USG, pod warunkiem, że zakończyłaś kurs leczenia. Możesz również spróbować wypić go przed następnym badaniem USG, jeśli uważasz, że mogłoby to być korzystne (więcej o jego dawkowaniu przeczytasz na https://www.cmryska.pl/przygotowanie-do-badania-usg/). Można również spróbować pić espumisan, jeśli zakończono kurs leczenia i nie ma ryzyka krwawienia. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie pewne schorzenie, powinieneś poinformować swojego lekarza o wszelkich przyjmowanych suplementach diety. Dotyczy to również espumisanu. Jeśli jednak przyjmujesz espumisan zgodnie z jego przeznaczeniem i zakończyłeś kurs leczenia, możesz bezpiecznie spróbować wypić go przed badaniem USG.