Menu

Jakie podkłady higieniczne wybrać?

13 października, 2022 - Zdrowie
Jakie podkłady higieniczne wybrać?

Opieka nad starszą czy niepełnosprawną osobą to ciężka praca, która wymaga wielu wyrzeczeń. W tej trudnej sytuacji warto sięgnąć po produkty, które ułatwią utrzymać higienę i porządek. Takimi artykułami są podkłady higieniczne, które sprawdzą się nie tylko podczas doglądania seniorów.

Podkłady zabezpieczające – zastosowanie

Produkty, które ochronią daną powierzchnię przed przemoczeniem i zabrudzeniem są przydatne nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami czy starszych. Będą doskonałym zabezpieczeniem w następujących miejscach:

Warto, aby młodzi rodzice zawsze mieli w torbie dla dziecka odpowiednie maty. Produkty te świetnie sprawdzą się jeśli przyjdzie im zmieniać pieluchę swojej pociechy na parkowej ławce bądź przewijaku w publicznej toalecie. O podkładach higienicznych powinni pamiętać również świeżo upieczeni właściciele psów, zwłaszcza szczeniaków, które dopiero uczą się czystości. Odpowiednie maty pomogą ochronić podłogę przed zwierzęcymi odchodami.

Jakie podkłady wybrać?

Na https://sanbello.pl/ciaza-i-macierzynstwo/akcesoria-ciaza-macierzynstwo/podklady-higieniczne mamy ogromny wybór produktów zabezpieczających. Zasadniczo dzielą się na dwie grupy: maty wielorazowe i jednorazowe. Podkłady higieniczne wielokrotnego użytku mają wiele plusów. Są nieprzemakalne, bardzo wytrzymałe, nadają się do prania. Używając ich nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także troszczymy się o naszą planetę. Zazwyczaj posiadają specjalne gumki mocujące, które zabezpieczają matę przed przesuwaniem. Produkty te są wykonane z materiału nieprzemakalnego, dlatego utrudniają skórze oddychanie i mogą powodować odparzenia. Z tego względu osoby o wrażliwej skórze oraz alergicy powinni zachować szczególną ostrożność podczas ich używania. Podkłady jednorazowe cechują się szeroką gamą rozmiarów, różnym poziomem ochrony oraz łatwą dostępnością.

podkłady higieniczne dla kobiet

Wspomniane artykuły składają się zwykle z dwóch warstw. Wierzchnia część jest miękka i przyjemna dla skóry, zajmuje się odprowadzaniem płynu, a dolna warstwa zatrzymuje go, dzięki specjalnemu żelowi absorbującemu. Warstwę spodnią stanowi zazwyczaj nieprzemakalna folia, która gwarantuje doskonałe zabezpieczenie. Środki te są przeznaczone tylko do jednorazowego użytku, więc decydując się na nie, musimy się liczyć z większymi kosztami. Warto jednak pamiętać, że podkłady higieniczne w wielu przypadkach są objęte całkowitą lub częściową refundacją, w zależności od choroby pacjenta. Wystarczy udać się do lekarza z prośbą o wystawienie zlecenia dla potrzebującej osoby. Artykuły ochronne kupimy w aptece i sklepie medycznym. Codzienna pielęgnacja osób chorych, seniorów czy dzieci może być łatwiejsza. Wystarczy wybrać odpowiednie podkłady higieniczne, aby zaoszczędzić sobie pracy, czasu i nerwów.