Menu

Szampon na wszawicę – jak go stosować?

12 października, 2022 - Zdrowie
Szampon na wszawicę – jak go stosować?

Nie da się ukryć, że problem wszawicy jest wyjątkowo popularny. Najczęściej bowiem borykają się z nim dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Wynika to z faktu, że wszawica jest wyjątkowo zakaźna i bardzo szybko się rozprzestrzenia. Warto zauważyć, że w momencie kiedy nasze dziecko zaczyna się uporczywie się drapać, wówczas powinniśmy dokładnie przyjrzeć się jego skórze głowy. Jeśli rzeczywiście zauważymy wszy na głowie naszego dziecka, musimy zareagować wyjątkowo szybko. Sprawdzi się oczywiście szampon na wszawicę. Jednak jak go stosować?

Jak działa szampon na wszawicę?

Wszy i ich rozwój na skórze głowy i we włosach dziecka, to jedna z częstszych przypadłości, która pojawia się u dzieci w wieku przedszkolnym. Niestety maluchy często nie zwracają uwagi na to, że pożyczają od kogoś grzebień czy szczotkę. W efekcie wszawica rozprzestrzenia się niezwykle szybko, a dziecko musi zmagać się z uporczywym swędzeniem. W takiej sytuacji jest to najlepsza okazja do tego, by wykorzystać szampon na wszawicę. Jednocześnie wielu rodziców może się zastanawiać, jak taki preparat na wszawicę działa i czy jest on w ogóle bezpieczny dla dziecka? Otóż warto wiedzieć, że:

Jak więc widać, szampon na wszawicę działa nie tylko w wyjątkowo efektywny sposób, ale dodatkowo jest on także bezpieczny, wiec rodzice nie muszą się obawiać o jego wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka.

Jak stosować szampon na wszawicę?

Stosowanie szamponu na wszawicę jest wyjątkowo proste. Najczęściej, każdy preparat na wszawicę nabywamy z dołączonym do niego specjalistycznym grzebieniem. Następnie szampon na wszawicę należy nałożyć bezpośrednio na włosy i skórę głowy dziecka, nie trzeba przy tym zwilżać włosków. Preparat na wszawicę  należy wmasować w głowę dziecka, do momentu aż zacznie się on pienić. W tym momencie środki na wszawicę rozpoczynają swoje działanie, a dziecko może odczuwać wzmożone swędzenie. Szampon na wszawicę powinien pozostać na skórze głowy przez określony czas, następnie- zanim zostanie on spłukany, powinniśmy wyczesać go dołączonym do opakowania grzebieniem, zbierając tym samym martwe wszy, które nie będą więcej drażnić naszej pociechy.