Menu

Krwawienie dziąseł – czy to pierwszy objaw paradontozy?

15 września, 2022 - Zdrowie
Krwawienie dziąseł – czy to pierwszy objaw paradontozy?

Zapalenie tkanek przyzębia to choroba dziedziczna, która jest dotyczy ponad 60% osób mieszkających w naszym kraju. Najczęściej spotykana pod nazwą paradontoza. Co należy wiedzieć o tej chorobie by w porę ją rozpoznać? 

Paratontoza – objawy i sygnały ostrzegawcze

Paradontoza jest chorobą dziedziczną. Jednak to nie jedyna przyczyna jej występowania. Do przyczyn zaliczamy m.in. brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, a także osłabienie organizmu. Paradontoza objawia się przede wszystkim u osób, które ukończyły 40 lat. Statystycznie częściej dotyka mężczyzn, niż kobiety. 

Głównym objawem paradontozy jest krwawienie z dziąseł. Jest to objaw, którego pod żadnym pozorem nie można bagatelizować. Co jeszcze zaliczamy do objawów paradontozy? 

Paradontoza – objawy:

paradontoza lek

Jak leczyć paradontozę? 

Leczenie paradontozy najlepiej rozpocząć od dokładnego zbadania problemu. Aby dobrać odpowiednie leczenie należy wykonać zdjęcie RTG jamy ustnej. Pomoże nam to w ocenie zaawansowania zmian chorobowych. 

Podstawą w leczeniu paradontozy jest dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej. Doskonałym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń na zębach jest wykonanie zabiegu higienizacji u lekarza stomatologa. Pozwoli to na pozbycie się nagromadzonej płytki nazębnej, kamienia oraz usunięcie nawisów. 

Lecząc paradontozę warto stosować odpowiednie pasty do zębów przeznaczone dla osób zmagających się z tą chorobą.