Menu

Jak stosować leki na gorączkę?

12 września, 2022 - Zdrowie
Jak stosować leki na gorączkę?

Gorączka dla wielu z nas jest jedną z najgorszych dolegliwości z jaką przyjdzie się nam zmagać. Warto jednak zauważyć, że jest to także swoisty symbol tego, że w naszym organizmie rozprzestrzenia się groźna infekcja. Nie da się ukryć, że o ile stan podgorączkowy możemy potraktować dość łagodnie, to jednak w przypadku wysokiej gorączki potrzebna jest zdecydowana reakcja. Zwykle zwracamy się w tym momencie w kierunku leków przeciwgorączkowych. Jednak jak je odpowiednio stosować, by skutecznie zbijały one gorączkę?

Na czym opiera się skuteczność leków przeciwgorączkowych?

Leki na gorączkę to preparaty skoncentrowane o działaniu:

Jak więc widać skuteczność leku na gorączkę bierze się przede wszystkim z odpowiedniej kombinacji składników aktywnych, które działają w sposób skoncentrowany, a jednocześnie bardzo wszechstronny. Wówczas możliwe jest nie tylko jednorazowe obniżenie gorączki, ale także podjęcie walki z infekcją, która rozprzestrzenia się we wnętrzu naszego organizmu.

lek na gorączkę fervex

Jak dawkować i stosować leki przeciwgorączkowe?

Leki na gorączkę mają bardzo silne działanie. Niektóre z nich są oczywiście dostępne całkowicie bez recepty, wiec pojawia się pytanie: jak stosować leki przeciwgorączkowe? Otóż najlepszym sposobem jest zapoznanie się z ulotką dołączoną do opakowania lub zdecydowanie się na poradę farmaceuty. Zwykle jedną tabletkę powinno się przyjmować co 4-6 godzin, nie przekraczając jednak dziennej, zalecanej dawki do spożycia.