Menu

Który elektrostymulator mięśni jest lepszy?

10 sierpnia, 2022 - Zdrowie
Który elektrostymulator mięśni jest lepszy?

W dziedzinie medycyny, elektrostymulacja jest procesem, w którym prąd elektryczny jest używany do stymulowania mięśni lub nerwów. Elektrostymulatory mięśni (https://www.orteo.pl/elektrostymulatory) to urządzenia, które wykorzystują impulsy elektryczne do tworzenia skurczów w mięśniach. Pomaga to poprawić krążenie krwi, zmniejszyć ból i skurcze w mięśniach, a także zmniejszyć obrzęk. Elektroterapia to kolejna forma stymulacji elektrycznej, która ma liczne zastosowania w medycynie. W zależności od zastosowania, znieczulenia, fizykoterapii, leczenia zapalenia stawów i innych dziedzin, na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń: przenośne jednostki do użytku domowego (miejscowego), większe jednostki do ośrodków fizykoterapii, jednostki z elektrodami i tak dalej. Wybierając między nimi, należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby, a także budżet. Zobaczmy, jaką konkretną cechę ma każdy z modeli i który z nich jest lepszy dla Ciebie!

Elektrostymulatory mięśni TENS

Elektrostymulatory mięśni TENS stosują niskonapięciowe prądy elektryczne do powierzchni skóry w celu złagodzenia bólu, zmniejszenia skurczów mięśni i poprawy krążenia krwi. Może być stosowane w różnych dolegliwościach, takich jak: ból pleców, zapalenie stawów, fibromialgia, ból nerwów, gonty, zwichnięcia, nadwyrężenia, zespół cieśni nadgarstka i urazy sportowe. Elektrostymulatory mięśni TENS są małe i przenośne, co ułatwia ich stosowanie zarówno w domu, jak i podczas sesji fizykoterapii.

Który elektrostymulator mięśni jest lepszy?

Dostępnych jest wiele rodzajów elektrostymulatorów mięśni, w tym elektryczna stymulacja mięśni (EMS), przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS), jonoforeza i ultradźwięki. Chociaż terapie te mają różne nazwy, wszystkie działają w podobny sposób, aby złagodzić ból, zmniejszyć obrzęk i poprawić przepływ krwi. 

Jak wybrać odpowiedni elektrostymulator mięśni?

Przy wyborze odpowiedniego elektrostymulatora mięśni należy pamiętać, że urządzenie służy do leczenia bólu i innych problemów fizycznych. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt w oparciu o osobiste potrzeby zdrowotne. Właściwy stymulator mięśni może pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia i zarządzaniu poziomem bólu.

W zależności od osobistych potrzeb elektrostymulatory mięśni, które wybierzesz, może mieć znaczący wpływ na Twoje zdrowie. Jednostki TENS są używane do zarządzania bólem i redukcji bólu, podczas gdy jednostki EMS są szczególnie pomocne w zwiększaniu przepływu krwi do mięśni i leczeniu skurczów. W zależności od potrzeb zdrowotnych możesz chcieć używać zarówno urządzenia TENS jak i EMS.