Menu

Płyn Lugola – co to jest i jak działa?

7 lipca, 2022 - Zdrowie
Płyn Lugola – co to jest i jak działa?

Płyn Lugola jest chemicznym połączeniem pierwiastków. Jest to roztwór jonowy, co oznacza, że rozpada się na jony, gdy przyłoży się do niego prąd elektryczny lub inną formę energii. Dodanie wszystkich trzech elementów odgrywa ważną rolę, ponieważ każdy z nich ma swoje własne właściwości i wpływ na ostateczny roztwór. Przyjrzyjmy się, jak powstaje roztwór jonów Lugola, jakie ma korzyści i zastosowania, a także kilka wariantów, które można spróbować wykonać w domu.

Działanie płynu Lugola

Płyn Lugola działa jako środek dezynfekujący, ponieważ zawiera jod, który jest doskonałym środkiem sterylizującym. Jod zabija zarazki i bakterie poprzez zakłócanie szlaków metabolicznych ich komórek. Jod jest również środkiem antyseptycznym i może zatrzymać wzrost bakterii i innych mikroorganizmów.

Gdzie możesz użyć płynu Lugola?

Roztwór Lugola może być używany do wielu celów. Możesz użyć go do dezynfekcji powierzchni, czyszczenia domu i tworzenia naturalnych środków czystości. Może być również stosowany do czyszczenia sprzętu medycznego. Możesz użyć płynu Lugola do dezynfekcji ran czy do płukania chorego gardła. Płyn Lugola jest powszechnie stosowany w kuchni do dezynfekcji żywności i powierzchni. Może być również stosowany do dodawania smaku warzywom, jako płyn do płukania ust lub do płukania oczu. Może być również stosowany jako fungicyd lub insektycyd. Możesz go dostać pod adresem https://evita.sklep.pl/pl/p/Plyn-Lugola-5-100-ml-Biomus/23117768.