Menu

Akupresura jako sposób na ból

5 października, 2020 - Zdrowie
Akupresura jako sposób na ból

Jeśli jesteś typem osoby, która nadąża za wszystkimi najnowszymi metodami i trendami zdrowotnymi, prawdopodobnie słyszałeś termin „akupresura”. Podobnie jak akupunktura, ma ona na celu przywrócenie organizmowi zdrowia i równowagi – ale bez użycia igieł.

Stosowane od tysięcy lat w Chinach, praktykujący akupresurę wywierają nacisk na punkty znajdujące się na meridianach ciała (sieć energetyczna ciała) przy użyciu określonych technik masażu, a także innych metod. Mówi się, że ten rodzaj leczenia tworzy równowagę w ciele, równoważąc pozytywną i negatywną energię, która, jeśli nie jest stała, może również powodować choroby fizyczne i problemy emocjonalne. Jakie korzyści można więc uzyskać, stosując akupresurę?

Szybsze gojenie ran

Akupresura jest znana z tego, że łagodzi napięcie mięśni, wspomaga krążenie krwi i zwiększa siłę życiową organizmu, wspomagając tym samym gojenie.

Uśmierzenie bólu

Akupresura to świetny sposób na złagodzenie bólu. Kiedy nacisk zostanie wywarty na punkt, który odpowiada obszarowi ciała, w którym pacjent odczuwa ból (jak w przypadku bólu głowy), ciało reaguje, uwalniając blokady w tym obszarze, pomagając złagodzić ból. Innym powodem, dla którego ta terapia pomaga, jest to, że poprzez wywieranie nacisku na odpowiedni punkt zwiększa się krążenie krwi w konkretnej okolicy, pomagając w złagodzeniu bólu.

Uspokojenie

Ponieważ praktyka akupresury polega na stymulowaniu punktów nacisku w ciele, praktyka pomaga lepiej funkcjonować umysłowi. Zgodnie z wierzeniami medycyny chińskiej odblokowanie wszystkich meridianów pomaga się uspokoić, ponieważ ciało jest bardziej zdolne do radzenia sobie ze stresem.