Menu

CIEPLARKA LABORATORYJNA

4 października, 2020 - Narzędzia laboratoryjne
CIEPLARKA LABORATORYJNA

TECHNOLOGIA a NAUKA


Rozwój technologii zdeterminował progres wielu dziedzin nauki, w tym medycyny. Badania laboratoryjne to niezaprzeczalnie jeden z podstawowych elementów diagnostycznych, który pozwala na wskazanie przyczyny powstałego w organizmie problemu. Dlatego tak istotne jest zastosowanie jak najdokładniejszych instrumentów.

DOBÓR CIEPLARKI a JEJ PRZEZNACZENIE


Cieplarka laboratoryjna to urządzenie termiczne służące do suszenia i wygrzewania próbek, przeznaczonych do analiz laboratoryjnych, w stałych, niezależnych od zewnętrznych czynników, warunkach. Jej główną funkcją jest zabezpieczenie materiału przed wszelkimi zmiennymi zachodzącymi w naturalnym środowisku. Skala temperatur w urządzeniu zawiera się w przedziale 80-100°C.

Podstawowe rozróżnienie cieplarek mikrobiologicznych wiąże się ze sposobem utrzymania w nich obiegu powietrza. Dostępne są urządzenia z konwekcją naturalną, sprzyjające przechowywaniu próbek bez konieczności częstego otwierania cieplarki, oraz urządzenia z konwekcją wymuszoną, w których ruch powietrza osiąga się dzięki zainstalowanym wentylatorom.

Rodzaj prowadzonych badań powinien być decydujący w kwestii doboru cieplarki, ponieważ wynik przeprowadzanych analiz jest zależny od prawidłowego dopasowania sprzętu do potrzeb laboratorium.

Zainteresowani? Po więcej informacji zapraszam tutaj https://danlab.pl/nasze-produkty/urzadzenia-grzewcze/cieplarki-laboratoryjne/