Menu

Leki na chorobę lokomocyjną, czy warto zażywać je przed podróżą?

4 kwietnia, 2022 - Zdrowie
Leki na chorobę lokomocyjną, czy warto zażywać je przed podróżą?

Niestety dużo osób ma problemy ze zdrowiem w czasie podróży, dlatego nieraz może być konieczne zażycie leku na chorobę lokomocyjną. Pomoże on znieść lepiej podróż osobie chorej, ale też złagodzi skutki tej choroby. Kiedy mamy zawroty głowy w czasie podróży lub po prostu źle się czujemy to warto skonsultować się z lekarzem w sprawie tych objawów, ponieważ możemy źle się czuć w czasie podróży z powodu choroby lokomocyjnej.

Czym jest choroba lokomocyjna?

Choroba lokomocyjna jest wywołana z powodu zaburzeń błędnika i oczu, które przekazują sobie sprzeczne sygnały. Błędnik, który jest odpowiedzialny za zmysł równowagi w przypadku tej choroby myśli, że w czasie jazdy osoba nie porusza się, ponieważ siedzi cały czas w fotelu. Oczy zaś widzą, że się poruszamy, dlatego do naszego mózgu docierają sprzeczne sygnały. Dlatego takie osoby odczuwają zawroty głowy, zmęczenie, senność oraz mdłości. W późniejszym etapie rozwijania się choroby w czasie jazdy występują nieprzyjemne wymioty, które jeszcze potęgują objawy tej choroby. Dlatego dla takich osób taka podróż jest prawdziwą katorgą.

Jakie leki wziąć, aby ograniczyć chorobę lokomocyjną?

Najlepszym pomysłem na łagodzenie objawów tej choroby jest zażycie przed podróżą tabletki na chorobę lokomocyjną z a-manada.pl, która pozwoli złagodzić objawy jej w czasie jazdy lub kompletnie wygasić. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup opaski na chorobę lokomocyjną. Działa ona w ten sposób, że uciska nadgarstek i zahamowuje mdłości wywołane podróżą. Dlatego osoba ją mająca nie musi się martwić, że będzie wymiotowała.