Menu

Jak można poradzić sobie z zaparciami?

3 kwietnia, 2022 - Zdrowie
Jak można poradzić sobie z zaparciami?

Zaparcia to jeden z takich problemów, który dotyka nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Może trudno w to uwierzyć, ale ogrom osób ma problem z wypróżnianiem się, które powinno następować w regularnych odstępach czasu. Nie do końca ważny jest teraz powód. Należy jednak wiedzieć, że dostępne są tabletki na zaparcia, które (uwaga!) zawsze należy brać zgodnie ze wskazaniami, aby samodzielnie sobie nie zaszkodzić.

Preparaty na przeczyszczenie

Wiele osób ucieszy się z tego, że tabletki na przeczyszczenie można otrzymać bez recepty. Dobrze, że nie trzeba biegać za każdym razem do lekarza z zaparciami, ponieważ mogłoby się okazać, że kolejki do gabinetu są jeszcze dłuższe. Preparaty na przeczyszczenie są dobre, ale należy pamiętać o tym, że ich długotrwałe przyjmowanie (co też dokonuje wiele osób) może zaszkodzić. Organizm z czasem będzie domagał się zdecydowanie większych ilości, ponieważ jelita nie będą chciały pracować bez chemii. Koniecznie trzeba unikać tego do stanu. Dla swojego własnego dobra.

Kto nie powinien brać?

Środek na przeczyszczenie jest łatwo dostępny, a do tego nie kosztuje ogromnych ilości pieniędzy. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy może przyjmować tego typu tabletki. Do grona tychże osób zaliczyć można m.in. ciężarne, karmiące piersią, osoby zmagające się z ostrymi stanami chorobowymi jamy brzusznej, osoby, które zmagają się z przewlekłymi schorzeniami przewodu pokarmowego. Również pacjenci, którzy przyjmują leki przeciwarytmiczne, również powinny zrezygnować z takich leków.