Menu

Zioła usprawniające pracę trzustki

14 listopada, 2021 - Zdrowie
Zioła usprawniające pracę trzustki

Trzustka to bardzo istotny narząd w ludzkim organizmie. Pomaga utrzymywać odpowiedni poziom cukru we krwi oraz umożliwia trawienne spożywanych pokarmów. Podpowiadamy, które substancje roślinne wspomagają pracę trzustki, w przypadku problemów z jej funkcjonowaniem.

Rośliny wspomagające chorą trzustkę

Na wstępie należy zaznaczyć, że w przypadku problemów z trzustką należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem. To specjalista zaleca jakie lekarstwa i zioła powinniśmy stosować. Odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb zioła zmniejszają ryzyko wystąpienia problemów z trzustką, jak również skutecznie wspierają jej leczenie. Aby ten organ funkcjonował prawidłowo i wytwarzał odpowiednią ilość insuliny i glukagonu, warto sięgnąć po naturalne, ziołowe substancje odżywcze. Sprawdź zioła na trzustkę https://polskizielarz.pl/pol_m_Ziola-lecznicze_Ziola-na-uklad-pokarmowy_Ziola-na-trzustke-317.html.

Zioła na trzustkę

Popularnym ziołem stosowanym w razie wystąpienia problemów z trzustką jest mniszek lekarski. Ta roślina usprawnia produkcję insuliny, jest bogatym źródłem witamin: A, B, C, D, a także żelaza oraz magnezu. W leczeniu interesującego nas organu stosuje się też pokrzywę zwyczajną. Sama lub w połączeniu z innymi roślinami usuwa nadmiar toksyn z organizmu co usprawnia pracę trzustki. Ponadto wpływa pozytywnie na procesy trawienne i zwiększa produkcję enzymów trzustkowych. W przypadku wystąpienia cukrzycy typu II lekarze zalecają stosowanie ziół takich jak: kozieradka pospolita, chmiel, morwa biała lub rutwica lekarska. Skutecznie ograniczają wchłanianie cukrów prosty oraz zmniejszają insulinooporność tkanek.