Menu

Napoje, które pomagają na ból brzucha

12 października, 2021 - Zdrowie
Napoje, które pomagają na ból brzucha

Herbata na ból brzucha jest napojem tonizującym, należy pamiętać, że w zależności od cech genetycznych organizmu może mieć różny wpływ na zdrowie. Świeża melasa lub herbata z rumianku może uspokoić „zbuntowany” żołądek.

Tłusty posiłek w stołówce, ciągły stres lub reakcja na leki: powodów rozstroju żołądka i bólu jest wiele. Najczęstszymi czynnikami wyzwalającymi są zbyt ciężki i sycący posiłek lub stresujący dzień – w rezultacie pokarm zalega w żołądku i powoduje wyraźny dyskomfort. Szeroki wybór znajdziesz na stronie https://polskizielarz.pl/pol_m_Ziola-lecznicze_Ziola-przeciwbolowe_Ziola-na-bol-brzucha-323.html.

Medycy podali, które napoje pomagają na ból brzucha

Eksperci informują o poniższych herbacianych napojach, które pomagają na ból brzucha:

Melisa cytrynowa

Olejek eteryczny z melisy ma działanie przeciwskurczowe i łagodzi wzdęcia. Aby przygotować herbatę na ból brzucha, należy wsypać dwie do czterech łyżeczek suszonych liści melisy do szklanki wrzącej wody i parzyć napój przez pięć do dziesięciu minut. Pij od trzech do czterech filiżanek w ciągu dnia.

Anyż – koper włoski – kminek

Jeśli w żołądku i jelitach jest zbyt dużo gazów, uciskających przeponę i serce, mieszanka anyżu, kopru włoskiego, kminku w równych częściach może złagodzić nieprzyjemny stan. Zmiel je tuż przed gotowaniem, aby olejki eteryczne nie wyparowały przedwcześnie. Wlej jedną lub dwie łyżeczki mieszanki do szklanki wrzącej wody i pozostaw napój na pięć minut. Dobrym pomysłem jest picie jednej lub dwóch filiżanek herbaty dziennie małymi łykami, jeśli masz problemy z brzuchem.

Rumianek

Olejek zawarty w rumianku łagodzi stany zapalne, skurcze i wspomaga gojenie się ran. Zalej łyżkę kwiatów szklanką wrzącej wody i zaparzaj przez pięć minut. Trzy do czterech filiżanek między posiłkami pomoże w przypadku wystąpienia objawów bólowych.