Menu

Profesjonalne leczenie migreny

3 września, 2021 - Zdrowie
Profesjonalne leczenie migreny

Leczenie migreny trzeba rozpocząć od złagodzenia przeszywającego bólu, który uniemożliwia zazwyczaj normalne funkcjonowanie. Nie powinno się zbyt długo zwlekać z wizytą u lekarza, ponieważ w ten sposób można jedynie sobie zaszkodzić.

Diagnoza migreny


Lekarz specjalista postawi właściwą diagnozę i będzie mógł ustalić odpowiedni plan leczenia. Tabletki na ból głowy są dobrym rozwiązaniem, ale jedynie doraźnym i niestety nie zlikwidują głównego źródła problemów. Każde leczenie jest ustalane w indywidualny sposób, ponieważ objawy nigdy nie są takie same. Różny jest czas trwania migreny, częstość dolegliwości oraz nasilenie bólu.

Leki stosowane na migrenę


Ibuprofen, naproksen oraz kwas acetylosalicylowy to najpopularniejsze leki, które stosuje się podczas ataków migrenowych. W niektórych kręgach dużym uznaniem cieszy się także metoklopramid, który hamuje nudności oraz wymioty. Takie działanie sprawia, że inne leki i substancje mogą się zdecydowanie szybciej wchłonąć. Jeżeli ból jest inensywny i pojawia się systematycznie to jest możliwe codzienne stosowanie leków. Wszystko powinno się jednak zacząć od przeprowadzenia dokładnego badania lekarskiego i wykonania EEG. Czasami zleca się również badanie obrazowe głowy, które ma wyeliminować inne przyczyny. Napady migrenowe pojawiają się przeważnie tylko z jednej strony głowy, jednak ból może być również dwustronny. Niektórzy pacjenci skarżą się także na ból w okolicach oczodołu, a to z kolei oznacza migrenę oczną. O stanie migrenowym możemy mówić, jeżeli ból utrzymuje się dłużej niż 72 godziny.