Menu

PROCTO GLYVENOL KREM W LECZENIU HEMOROIDÓW

15 kwietnia, 2021 - Zdrowie
PROCTO GLYVENOL KREM W LECZENIU HEMOROIDÓW

Czym są hemoroidy ?

Każdy człowiek w końcowym odcinku ma tak zwane guzki krwawnicze, są to naczynia żylne, które odpowiadają za odpowiednią szczelność jelita oraz pełnią kontrolę nad oddawaniem stolca, oraz gazów.kiedy guzki otrzymują informację z mózgu o konieczności parcia, dochodzi do opróżnienia z krwi.

W przypadku kiedy przewlekle wystąpi w nich zastój krwi, dochodzi do podwyższenia ciśnienia, które rozszerza naczynia krwionośne, zdrowe guzki ulegają rozciągnięciu i nie mogą prawidłowo się wypróżnić, dochodzi do stanu zapalnego i w konsekwencji powstają hemoroidy.

Wyróżniamy hemoroidy wewnętrzne, które są mniej bolesne i zewnętrzne, które powodują większy ból oraz krwawienia. U niektórych osób mogą występować zarówno hemoroidy wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Czynniki predysponujące  powstawanie hemoroidów:

-częste zaparcia, związany z tym siedzący tryb życia oraz dieta zawierająca małą ilość błonnika 

-ciąża

-uprawianie niektórych sportów np.: kolarstwo, biegi długodystansowe 

Metody leczenia:

Jedną z bardzo powszechnych metod jest stosowanie maści  żeli i kremów do stosowania miejscowego, które działają miejscowo znieczulająco, ściągająco  łagodzą świąd i zwalczają stan zapalny.

Dobrym i sprawdzonym wyborem jest  krem do stosowania doodbytniczego zarejestrowany  jako lek PROCTO GLYVENOL, w jego składzie znajdziemy:

* tribenozyd działający przeciwzapalnie, ściągająco oraz zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych 

* lidokainę, która działa miejscowo znieczulająco przy świądzie i bólu 

Krem stosuje się rano i wieczorem. Produkt można kupić na: https://www.aptekagalen.pl/procto-glyvenol-krem-doodbytniczy-na-hemoroidy-30g