Menu

Najlepsze suplementy zwiększające siłę

25 lutego, 2021 - Suplementy
Najlepsze suplementy zwiększające siłę

Suplementy mogą pomóc nam w dążeniu do umięśnionej sylwetki. Oczywiście musimy pamiętać, że są tylko dodatkiem do treningu i diety. Tylko wtedy przyniosą one oczekiwane rezultaty.

Najlepsze suplementy zwiększające siłę

Wśród suplementów, które zwiększają siłę, najpopularniejsze są boostery testosteronu, kreatyna, arginina, beta-alanina, BCAA i glutamina. Suplementy te wpływają na wzrost siły w czasie treningu, a także opóźniają odczucie zmęczenia. Dzięki temu możemy ćwiczyć dłużej z większym ciężarem. Boostery testosteronu wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu mężczyzny. Podniesiony poziom tego hormonu przyspiesza proces budowania masy mięśniowej, a także wpływa na wzrost siły i wytrzymałości.

Jak stosować suplementy?

Suplementy dawkujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Dawkę poszczególnych produktów najlepiej podzielić na dwie części. Pierwszą z nich przyjmujemy na około pół godziny przed treningiem. Wpłynie to na wzrost siły i wytrzymałości. Drugą porcję suplementów przyjmujemy po zakończeniu ćwiczeń. Dzięki temu nasze mięśnie będą lepiej odżywione, co przyspieszy ich regenerację. Wyjątkiem jest booster testosteronu, który z reguły przyjmujemy rano i wieczorem wraz z posiłkiem.