Menu

Stół do salonu – elegancki i praktyczny mebel

20 listopada, 2020 - Narzędzia laboratoryjne
Stół do salonu – elegancki i praktyczny mebel

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. To tu zapraszamy gości, również wraz z rodziną spędzamy czas. Jak wybrać stół, przy którym będzie można wygodnie usiąść?

Spożywanie posiłków

Nawet w niewielkim salonie warto zadbać o wydzielenie miejsca do spożywania posiłków. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest blat z żywicy epoksydowej, który jest nie tylko trwały i odporny, ale również niespotykany.

Żywica epoksydowa jest tworzywem, które idealnie nadaje się do wykorzystania na blat stołu w jadalni. Kolorowe barwniki pozwalają na uzyskanie niebanalnych wzorów oraz odcieni, które można dopasować do każdego wnętrza.

W salonie nowoczesnym sprawdzi się żywica w złotym odcieniu. Taki salon będzie wyglądał niezwykle ekskluzywnie i elegancko. W mieszkaniu w stylu rustykalnym można wykorzystać suszone rośliny, by uzyskać ciekawy design. Żywica bezbarwna sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

Jak wykorzystać żywicę epoksydową?

Blaty z żywicy epoksydowej nie muszą być w całości z żywicy. Bardzo elegancko wyglądają blaty łączone z różnymi rodzajami drewna.

Blat z żywicy epoksydowej w połączeniu z nieheblowanym drewnem będzie surowy. Wykorzystując wypalane miejscami drewno uzyskamy niespotykane i niepowtarzalne wzory.

Medyczny blat z żywicy epoksydowej

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie drewna wyłącznie po bokach blatu, środek pozostawiając z żywicy. Odwrotne rozwiązanie również powoli na stworzenie eleganckiego blatu. Ilość możliwości jest nieograniczona zależy wyłącznie od pomysłu inwestora.