Menu

Co musi znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

16 listopada, 2020 - Dzieci
Co musi znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Przygotowanie wyprawki dla noworodka nie jest proste. Trzeba robić to z głową, by nie zostać później z dużymi zapasami niepotrzebnych przedmiotów. Trzeba też zaplanować zakupy tak, by nie zabrakło niczego niezbędnego. Gdy w domu pojawi się noworodek, nie będzie już czasu na zakupy. Co musi znaleźć się w wyprawce?

Pieluszki

Pieluchy na pewno się przydadzą. Koniecznie trzeba wyposażyć się w te w najmniejszym rozmiarze takie, jak kit&kin pieluszki 1 (https://www.aptekagalen.pl/kit-kin-biodegradowalne-pieluszki-jednorazowe-rozmiar-1-mini-2-6kg-40szt). Są one dopasowane do niewielkich rozmiarów noworodka. Z racji bezpiecznego składu ze zmniejszoną ilością składników chemicznych minimalizują one ryzyko, że u dziecka pojawi się uczulenie lub podrażnienie. To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych dzieci, które są szczególnie wrażliwe. Warto zadbać o ich wygodę wybierając najlepsze możliwe pieluszki. To właśnie zapewnia komfort maleństwu i pozwala mu spokojnie spać.

Krem na odparzenia

Zdania na temat kremu na odparzenia są podzielone. Niektórzy twierdzą, że nie jest on konieczny i powinno się smarować pupę dziecka dopiero wtedy, gdy odparzenia się pojawią. W rzeczywistości jednak nie ma przeciwwskazań, by chronić skórę szczególnie narażoną na odparzenia. Pieluszki kit&kin 1 mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia odparzeń, ale dobrej jakości pieluchy to za mało, żeby zabezpieczyć skórę. Krem powinien mieć dobry i naturalny skład. Dobrze, jeśli nie zawiera on tlenku cynku, który może być zbyt agresywny dla skóry maluszka. Po kremy z tlenkiem cynku sięga się dopiero, wtedy gdy skóra jest już odparzona.