Menu

Chodzik dla seniora – realne wsparcie w jesieni życia

14 lipca, 2020 - Zdrowie
Chodzik dla seniora – realne wsparcie w jesieni życia

Sprzęty medyczne jak sama nazwa wskazuje, są po to, by ułatwić człowiekowi życie. Zwłaszcza wiek senioralny to czas, w którym takie akcesoria jak chodzik mogą okazać się bardzo pomocne.

Zalety posiadania chodzika

Jest ich kilka, a najważniejsze to:
• fakt, że osoba starsza nie boi się wyjść sama z domu.
• chodzik dla seniora (https://www.orteo.pl/balkoniki-i-chodziki) jest czymś w rodzaju zabezpieczenia, dzięki któremu nawet oblodzone przejście dla pieszych, czy uliczny krawężnik nie jest już przeszkodą nie do pokonania.
• dzięki chodzikowi osoba starsza nie izoluje się od innych i częściej wychodzi między ludzi. Poza tym chodzik sprawia, że mniej wstydzi się swojej niepełnosprawności.
• tego typu sprzęt to po części spełnienie młodzieńczego marzenia o własnych czterech kółkach, tyle tylko, że mają one nieco inną specyfikę i nie da się przy ich pomocy rozwinąć zawrotnej prędkości.

Chodzik dla seniora – kiedy jest najbardziej eksploatowany?

Nie da się ukryć, że najczęściej starsze osoby wykorzystują go do przemierzania własnego mieszkania, gdyż to jest teren, w którym przeważnie na co dzień egzystują. Przy czym piesze wędrówki, spacery i wyjścia na zakupy nie są czymś rzadkim. Niemniej przestrzeń domowa to teren, w którym balkonik ma najszersze zastosowanie.

Gdzie można nabyć balkonik dla seniora?

Po pierwsze chodzika nie trzeba od razu kupować, jeżeli jest opcją tylko tymczasową. Można go wypożyczyć w wypożyczalni rehabilitacyjnego sprzętu. Natomiast jeśli jest potrzebny na dłużej to najkorzystniej zaopatrzyć się w niego w sklepie z akcesoriami rehabilitacyjnymi lub za pośrednictwem znanych portali internetowych, na których można nabyć go po okazyjnej cenie.