Menu

Sposób na nadciśnienie

7 czerwca, 2020 - Suplementy
Sposób na nadciśnienie

Podwyższone ciśnienie krwi jest jedną z chorób cywilizacyjnych. Nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej, a przede wszystkim stres przyczyniają się do przedwczesnej śmierci wielu ludzi, zwłaszcza w krajach wysoko uprzemysłowionych.

Tabletki na nadciśnienie. Czy to wystarczy?
Zanim pacjent sięgnie po rozwiązania farmakologiczne warto przyjrzeć się przede wszystkim stylowi życia, jakie prowadzi. Farmakologia nie pomoże, jeśli nadal nie nastąpi poprawa w sposobie odżywiania się oraz eliminacja innych czynników negatywnie wpływających na organizm. Zmiany w podejściu do własnego zdrowia warto zacząć od dokładnej diagnostyki i wykonania kompletu badań. Dobrze też udać się do dietetyka i zapisać na zajęcia ruchowe, albo przynajmniej zacząć spacerować.

Naturalne środki na nadciśnienie.
Matka Natura oferuje wiele różnych substancji, zawartych w ziołach, które bez recepty i chemii pomagają w walce z nadmiernie wysokim ciśnieniem krwi. Do takich ziół uznawanych za pomocne w tym zakresie należą głóg, który dodatkowo wzmacnia serce i cały układ krwionośny. Szczególne działanie ma skrzyp polny, który dzięki substancjom moczopędnym także detoksykuje organizm. Bez recepty ciśnienie obniżą także dzika róża i kwiat lipy, które poza działaniem leczniczym charakteryzują się również dobrym smakiem i mogą być spożywane jako pyszny napar.

Istnieją zatem naturalne sposoby, które mogą sprawić, że tabletki na nadciśnienie będą rozwiązaniem tymczasowym.