Menu

Najlepsze wyposażenie laboratoryjne

20 maja, 2020 - Narzędzia laboratoryjne
Najlepsze wyposażenie laboratoryjne

Wnętrze laboratorium musi być zachowane w sterylnej czystości, aby wszelkie próbki i substancje były przechowywane w sposób bezpieczny. Do urządzenia takiego sprzętu potrzebny jest profesjonalny sprzęt wykonany, aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny próbek.

Jak działa komora laminarna?

Wewnątrz komory laminarnej znajduje się specjalny filtr HEPA, dzięki któremu można uzyskać powietrze o najwyższej jakości, bez jakichkolwiek pyłów, bakterii, wirusów czy grzybów, które mogłyby zagrozić badanym próbkom. Powietrze dzięki temu jest jałowe, przepływa w sposób laminarny w komorze. Aby zwiększyć jakośc powietrza w wielu komorach korzysta się z lamp ultrafioletowych. Wierzchnia część komory wykonana jest z materiałów antybakteryjnych, a wszelkie miejsca przezroczyste, ze szkła odpornego na działanie promieni ultrafioletowych.

Szerokie zastosowanie komory laminarnej

Nie ma wątpliwości, że ma ona szerokie zastosowanie w takich branżach jak farmacja, medycyna, wirusologia, mikrobiologia, biotechnologia czy biznes kosmetyczny, a także w ośrodkach badawczych i branży gastronomicznej i innych dziedzinach, dla których miejsca sterylnie czyste to codzienność i konieczność. laboratoryjnej. Najbardziej zaawansowane komory laminarne posiadają innowacyjne funkcje bezpieczeństwa, które chronią substancje przed wydostaniem się na zewnątrz i zapewniają komfortowe warunki do badań i przechowywania próbek.