Menu

Flebologia – co trzeba wiedzieć?

16 kwietnia, 2020 - Zdrowie
Flebologia – co trzeba wiedzieć?

Według najnowszych badać około 40% kobiet w Polsce ma problemy z żyłami. Niestety wiedza na temat chorób żył jest zazwyczaj dość niewielka, dlatego też większość chorób jest bagatelizowanych i nieleczonych. Niestety takie podejście może doprowadzić do poważnych powikłań w postaci zatorów albo zakrzepów.

O czym należy pamiętać?

Problemy żylne wbrew pozorom dotyczą nie tylko osób starszych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że z chorobami żylnymi najwięcej problemów mają osoby w średnim wieku, które są czynne zawodowo. Na szczęście choroby żył i tętnic można skutecznie leczyć, dlatego też warto zapisać się jak najszybciej na konsultacje z doświadczonym specjalistą. W ostatnim czasie bardzo mocno rozwija się także flebologia estetyczna, dzięki której można poprawić wygląd swoich dłoni albo nóg.

Czym tak naprawdę zajmuje się flebolog?

Flebolog jest specjalistą z dziedziny flebologii, czyli zajmuje się on leczeniem chorób żył. Jeżeli mamy uczucie ciężkości w nogach i nocą pojawiają się opuchlizny kostek, to wyraźny sygnał, że trzeba jak najszybciej skorzystać z pomocy. Zlekceważenie pierwszych objawów będzie powodować powstawanie nowych, które będą już trudniejsze do zatrzymania. Aby nie doszło do nieodwracalnych uszkodzeń naczyń krwionośnych warto jak najszybciej skorzystać z pomocy. Flebologia w połączeniu z odpowiednimi zabiegami fizjoterapeutycznymi jest w stanie poradzić sobie nawet z bardzo dużymi problemami. W dzisiejszych czasach stosuje się nie tylko zabiegi laserowe, ale również ultradźwięki, masaże i drenaż limfatyczny, który przynosi satysfakcjonujące efekty.