Menu

Tabletki na katar – kiedy warto stosować?

15 kwietnia, 2020 - Zdrowie
Tabletki na katar – kiedy warto stosować?

Nieżyt nosa to jedna z najpopularniejszych dolegliwości, z którą możemy się zmagać niezależnie od siły organizmu, czy też pory roku. Chociaż w większości przypadków katar przebiega łagodnie to nieleczony może prowadzić do rozwoju innych schorzeń. Dlaczego leczenie kataru jest tak ważne?

Brak leczenia kataru

Przede wszystkim brak leczenia kataru każdorazowo przyczynia się do przedłużania stanu chorobowego. Nie podjęcie żadnej kuracji może przyczynić się do trwania nieżytu nosa nawet przez kilkanaście dni. Utrzymujący się i nieleczony katar może szybko doprowadzić do rozwoju zapalenia zatok.

Jest to znacznie poważniejsze schorzenie, które z pewnością przyczyni się do znacznego obniżenia poziomu życia. Dobrym rozwiązaniem na przedłużający się nieżyt nosa mogą być oparte na związku organicznym pseudoefedrynie leki na katar.

Skuteczne i szybkie leczenie kataru

Pseudoefedryna to związek organiczny, który bezpośrednio oddziałuje na receptory błony śluzowej dróg oddechowych. Dzięki temu może w prosty i szybki sposób udrożnić nos oraz odblokować zatoki. Co istotne pierwsze efekty po zastosowaniu tabletek na katar są widoczne już po pierwszych 30 minutach.

W większości przypadków efekt spożycia leku utrzymuje się przez okres od trzech do czterech godzin. Należy pamiętać, że tabletki na katar mogą być przyjmowane jedynie do kilku dni. Równocześnie należy przestrzegać wytyczonych przez lekarza dawek leku oraz wytycznych znajdujących się na ulotce.