Menu

Jakie jest podstawowe szkło laboratoryjne?

4 kwietnia, 2020 - Narzędzia laboratoryjne
Jakie jest podstawowe szkło laboratoryjne?

Aby uruchomić funkcjonalne laboratorium warto jak najszybciej zaopatrzyć się w podstawowe rodzaje szkła laboratoryjnego. Dzięki kilku naszym cennym poradom i wskazówkom dowiedzą się Państwo, na które naczynia warto postawić.

Podstawowe szkło do laboratorium

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za funkcjonalnymi zlewkami. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej kilka modeli zlewek, które różnią się między sobą przede wszystkim pojemnością i wysokością. Za pomocą zlewek można dokładnie odmierzyć płynne substancje. Niektóre modele doskonale nadają się także to krótkotrwałego przechowywania substancji. W profesjonalnym laboratorium przydać mogą się także krystalizatory, które są bardzo podobne do wcześniej opisanych zlewek. Jak sama nazwa wskazuje szkło tego typu wykorzystuje się do krystalizacji. Godny polecenia jest także porządny cylinder miarowy. Mowa tutaj o specjalnym wąskim naczyniu, które wyróżnia się dużą dokładnością.

Jakie dodatkowe szkło wybrać?

W profesjonalnych laboratoriach bardzo często można spotkać kolby w różnych kształtach. Mowa tutaj między innymi o kolbach kulistych, stożkowych, miarowych albo ssawkowych. Przydać może się także solidna parowniczka i wkraplacz. Solidne szkło laboratoryjne z DanLab to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na produkty od renomowanych producentów. Osoby, które nie wiedzą jakie szkło laboratoryjne wybrać, mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa.