Menu

Jak poradzić sobie z trądzikiem?

13 marca, 2020 - Zdrowie
Jak poradzić sobie z trądzikiem?

Problem trądziku dotyczy milionów osób na całym świcie w różnych przedziałach wiekowych. Chociaż do niedawna tego rodzaju zmiany skórne uchodziły za problem wieku dorastania, to w ostatnich latach trądzik coraz częściej pojawia się u osób dorosłych i starszych. Jak sobie z tym radzić?

Zmiany trądzikowe skóry

W rzeczywistości istnieje kilka głównym przyczyn zmian trądzikowych. W przypadku osób najmłodszych najczęściej jest to rezultat zmian hormonalnych. W takie sytuacji zaleca się stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji skóry, jak Acnederm. Jakie są inne najpowszechniejsze przyczyny zmian trądzikowych cery?

Oprócz zmian hormonalnych do głównych przyczyn trądzikowych zmian cery zaliczyć można takie czynniki jak nieodpowiednie odżywianie, wysoki poziom stresu, czy też brak odpowiedniej higieny. W takich przypadkach zaleca się przede wszystkim zlikwidować przyczyny trądziku. Jeżeli to nie pomoże warto zdecydować się nad wsparciem w postaci m.in olejków eterycznych.

Maść przeciw trądzikowa

Oczywiście jako forma wsparcia leczenia trądziku lub jako główny sposób walki z nim posłużyć może wcześniej wspomniany preparat. Acne Derm, dzięki obecności w składzie m.in. kwasu azelainowego charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami przeciwbakteryjnymi.

Co istotne ten skuteczny środek do walki z trądzikiem możemy z łatwością nabyć w każdej aptece bez konieczności okazywania jakiejkolwiek recepty.