Menu

Środki pobudzające- produkt, który poprawia koncentrację i wytrzymałość fizyczną

11 lutego, 2020 - Suplementy
Środki pobudzające- produkt, który poprawia koncentrację i wytrzymałość fizyczną

Strzelectwo sportowe to bardzo widowiskowa i fascynująca dyscyplina. Tutaj milimetry decydują o sukcesie bądź porażce. Dlatego zawodnicy muszą być nieustannie skupieni i zadbać, aby nie daj Boże ręka im nie zadrżała.

W jaki sposób środki pobudzające mogą pomóc zawodnikowi podczas rywalizacji strzeleckiej?

W bardzo prosty sposób. Po pierwsze zadbają, by nie uległ on nagłemu znużeniu i dekoncentracji. Po drugie zadaniem środków pobudzających jest pilnowanie, by w trakcie rywalizacji mięśnie zawodnika zbytnio nie osłabły. W strzelectwie jeden słabszy strzał może zniweczyć wszystkie dotychczasowe starania. Po trzecie wiadomo, że środki pobudzające mają podtrzymać stały poziom adrenaliny. To dzięki niej sportsmen jest stale gotowy, aby poprawiać swoje wyniki i nie zatracić ducha rywalizacji.

Jakie jeszcze metody stosują zawodowi strzelcy, by odnosić sukcesy?

Środki pobudzające są tylko jedną z wielu metod na zwalczenie ospałości i apatii. Innym jest słuchanie głośnej muzyki przed startem lub regulowanie tętna i oddechu. Czołowi strzelcy przed oddaniem strzału zastygają niczym posągi, bo bezruch i brak napięcia nerwowego sprzyja precyzji strzałów.

Środki pobudzające są im potrzebne tylko po to, by wyostrzyć na jakiś czas podstawowe zmysły i aby nie nastąpiło chwilowe obniżenie nastroju i rozkojarzenie. Środków pobudzających nie ma na liście substancji zakazanych. A więc wszystko, co niezakazane jest więc dozwolone. Strzelcy skrzętnie z tego prawa korzystają i chętnie raczą się tego rodzaju środkami.