Menu

Krem na przebarwienia dobry w walce z przebarwieniami

18 stycznia, 2020 - Zdrowie
Krem na przebarwienia dobry w walce z przebarwieniami

Przebarwienia na twarzy najczęściej pojawiają się wtedy, gdy ciało jest nadmiernie eksponowane na słońce. Promienie UV mają ogromny wpływ na powstawanie różnego rodzaju plam na skórze. Toteż gdy już tylko pojawiają się drobne plamki na skórze, piegi czy jakiegokolwiek przebarwienia w postaci ciemnych plam, należy szybko zareagować.

Przebarwienia nie tylko od słońca

Na przebarwienia na skórze wpływ mają także warunki genetyczne i zdrowotne. Do różnego rodzaju przebarwień na skórze zaliczyć możemy:
– piegi,
– plamy wątrobowe,
– ostuda,
– plamy soczewicowate,
– malanoza Riehla.
Przebarwienia pojawiają się najczęściej u kobiet i są przyczyną opalania się, zażywania leków hormonalnych, nadmiernego używania kosmetyków.

Jak sobie radzić z przebarwieniami?

Plamy usuwa się w różnoraki sposób i zależy to najczęściej od rodzaju plam. Jednak najprostszym sposobem jest krem na przebarwienia skóry. Takich kremów na rynku jest sporo. Wykorzystując krem na przebarwienia należy zdać sobie sprawę, że powinno się wklepywać go systematycznie. Kremy wybielające nie wolno eksponować na słonce, dlatego dobrze jest taki krem wklepywać na noc. Kuracja kremami może trwać nawet przez wiele tygodni.

Co proponują zakłady kosmetyczne?

W ekstremalnych przypadkach można z plamami na skórze udać się do gabinetu kosmetycznego. Tam proponowane są różnego rodzaju zabiegi typu:
– chemabrazja,
– krioterapia,
– laseroterapia.