Menu

Jak skutecznie leczyć żylaki odbytu?

5 stycznia, 2020 - Zdrowie
Jak skutecznie leczyć żylaki odbytu?

Hemoroidy zwane też guzkami krwawniczymi lub żylakami odbytu powodują ból, dyskomfort oraz pieczenie skóry w okolicy odbytu. W walce z tą niekomfortową przypadłością warto zastosować dostępne w aptekach preparaty w formie czopków doodbytniczych. Zawarte w nich związki wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz znacznie przyspieszają proces gojenia się ran.

Kto choruje na żylaki odbytu?

Żylaki odbytu to przypadłość, z którą boryka się mnóstwo osób. Jest ona przede wszystkim powodowana stosowaniem tłustej diety, pozbawionej błonnika, co bardzo często prowadzi do uciążliwych zaparć. Z hemoroidami borykają się również bardzo często osoby prowadzące siedzący tryb życia oraz cierpiące na otyłość.

Nigdy nie warto lekceważyć tej przypadłości i po pojawieniu się dolegliwości czym prędzej skonsultować się z lekarzem w celu zastosowania skutecznych środków powszechnie dostępnych na rynku farmaceutycznym.

Czopki na hemoroidy – skuteczne leczenie żylaków odbytu

Żylaki odbytu można obecnie skutecznie leczyć poprzez użycie specjalistycznych środków farmakologicznych, które to umożliwiają ich szybkie oraz łatwe pozbycie się.

Leki oferowane w wielu aptekach w postaci czopków na hemoroidy są przeznaczone do łagodzenia uciążliwych objawów tej choroby, dzięki starannie dobranym związkom aktywnym o działaniu przeciwzapalnym. Ponadto działają one ściągająco oraz miejscowo znieczulająco.

Dziś oprócz czopków na żylaki odbytu polecane są także różnorodne, bardzo skuteczne kremy, maści, żele, a nawet wkładki do krioterapii, które to pomagają szybko uporać się z tą uciążliwą dolegliwością.