Menu

Olej konopny w różnych formach

10 grudnia, 2019 - Zdrowie
Olej konopny w różnych formach

Jak się okazuje, olej konopny może mieć wręcz zbawienny wpływ na nasze zdrowie, zaś jego niesamowite właściwości terapeutyczne przynoszą ulgę osobom chorym, ponieważ olejek ten redukuje liczne objawy związane z różnymi typami chorób, które bardzo często uznawane są za nieuleczalne przez medycynę konwencjonalną. Po olej konopny coraz częściej też sięgają miłośnicy zdrowego stylu życia, czy też pacjenci, którzy szukają lekarstwa na choroby cywilizacyjne.

Olejek konopny w różnych formach

Na rynku znajdziemy olej konopny, który pozyskiwany jest z różnych części roślin. Co więcej z różnych roślin pozyskuje się odmienne rodzaje olejów, które też znajdują różne zastosowanie. Najbardziej popularny jest olej konopny z nasion konopi siewnej, z której to pozyskuje się olej tłoczony na zimno. Ten olej posiada bardzo charakterystyczny ziemisty smak i zapach, który może przypominać smak słonecznika lub orzechów. Olej pozyskiwany w ten sposób spożywa się wyłącznie w postaci surowej, ponieważ tylko wtedy zachowuje swój oryginalny skład i potencjał terapeutyczny.

Olej konopny w kuchni

Olej konopny (https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd/) pozyskiwany z nasion konopi siewnych znalazł też zastosowanie w kuchni. Ze względu na twoją specyficzną konsystencję i właściwości nie nadaje się do smażenia i nie można go podgrzewać, ale jest gotowy do spożycia bez żadnej obróbki, dlatego też można go stosować do na przykład sałatek. Po otwarciu koniecznie należy przechowywać go w lodówce i spożyć w ciągu trzech miesięcy. Ten olej ma też tendencję do jełczenia, dlatego wymaga tak specyficznego przechowywania. Specyficzny smak podkręca niektóre potrawy.