Menu

Delikatne oczyszczanie skóry wrażliwej

2 grudnia, 2019 - Zdrowie
Delikatne oczyszczanie skóry wrażliwej

Wrażliwa skóra wymaga wyjątkowych kosmetyków oraz bardzo delikatnych rytuałów pielęgnacyjnych i oczyszczających. Jeżeli potraktuje się ją zbyt agresywnie, to najprawdopodobniej mocno się zaczerwieni. Stąd bardzo często już tylko jeden krok do mocnego przesuszenia skóry lub wysypu pryszczy i innych zmian tego typu. Jeżeli właśnie tego typu niespodzianki funduje nam nasza skóra, warto potraktować ją czymś wyjątkowo delikatnym i kupić sobie kosmetyki z serii Cetaphil.

Delikatne kosmetyki od marki Cetaphil


Jeżeli jednym słowem trzeba byłoby opisać kosmetyki od marki Cetaphil, to z pewnością byłoby to słowo łagodność. Te kosmetyki są naprawdę niezwykle delikatne i bardzo łagodnie oczyszczają skórę, przy czym robią to również niezwykle dokładnie. Nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki czemu nawet po umyciu twarzy emulsją, skóra nigdy nie jest ściągnięta. Nie musi zatem produkować sebum. Dzięki temu skóra normalizuje się i przestaje się nadmiernie przetłuszczać. To najlepszy sposób na oczyszczanie wrażliwej skóry, która ma tendencję do zapychania porów.

Kolejny krok w pielęgnacji skóry wrażliwej


Bo bardzo delikatnym oczyszczeniu skóry przy pomocy kosmetyków marki Cetaphil, kolejnym krokiem powinno być nałożenie delikatnej emulsji na przykład nawilżające. W tym przypadku również można ponownie sięgnąć po kosmetyki od marki Cetaphil i uzupełnić swoją pielęgnację o kolejne specyfiki.