Menu

Jak działa Emolium?

20 listopada, 2019 - Zdrowie
Jak działa Emolium?

Emolium https://www.aptekagalen.pl/emolium to seria preparatów, w których znajdują się specjalistyczne emolienty. Substancje te w sposób aktywny dopasowują się do skóry, odpowiadają na jej potrzeby. Emolium to preparaty, które może stosować praktycznie cała rodzina. Kiedy warto po nie sięgać, jak działają i jak długo je stosować – o tym można dowiedzieć się z tego artykułu.

Kiedy warto stosować Emolium?

Z Emoliumu należy skorzystać wtedy, gdy ma się do czynienia ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii, podrażnień, a przede wszystkim wtedy, gdy skóra jest sucha. Stosując preparaty Emolium można w znacznym stopniu zredukować suchość i szorstkość naskórka, co również sprawi, że zniknie uczucie napięcia skóry. Przede wszystkim po takie preparaty powinny sięgać osoby, które cierpią na przesuszoną skórę, skłonną do podrażnień, a także te, u których występują atopowe zmiany skórne.

Jakie jest działanie preparatu Emolium?

Emolienty działają na skórę regenerująco i ochronnie. Przede wszystkim nawilżają, natłuszczają, jak również dostarczają odpowiednich substancji odżywczych, które wzmacniają i odbudowują barierę lipidową skóry. Stosując Emolium, można liczyć na to, że skóra przestanie się wysuszać, a do tego stanie się bardziej elastyczna. Preparaty Emolium redukują także podrażnienia i działają łagodząco na skórę.

Jak długo należy stosować Emolium?

By cieszyć się z pozytywnego wpływu Emolium na skórę, należy stosować preparaty zawierające emolienty każdego dnia. Tylko regularna pielęgnacja tymi preparatami sprawi, że sucha, wrażliwa i podrażniona skóra odzyska swoją naturalną miękkość i elastyczność.