Menu

Olej konopny – skuteczny preparat na wiele schorzeń

12 listopada, 2019 - Zdrowie
Olej konopny – skuteczny preparat na wiele schorzeń

Obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród wielu osób dbających o swoje zdrowie cieszy się olej konopny. Preparat ten jest wytwarzany z kwiatów oraz nasion specjalnych odmian konopi siewnych. Zawiera on w swym składzie biologicznie aktywny kannabidiol, zwany CBD który to jest uznawany za najsilniejszą substancję leczniczą marihuany oraz konopi.

Cechy oleju konopnego

Produkcja ekstraktu będącego składnikiem oleju konopnego odbywa się dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii ekstrakcji ciekłym dwutlenkiem węgla. Olej konopny z nasion zazwyczaj jest wzbogacany wyciągiem z kwiatów konopi, dzięki czemu powstaje cenny dla zdrowia olej – CBD. W zależności od zawartych w nim olejów eterycznych posiada on nieco gorzki oraz cierpki smak.

Tego typu oleje są w pełni legalne, gdyż nie zawierają one w swym składzie substancji narkotycznych, lecz tylko i wyłącznie terapeutyczne.

Preparat ten jest dostępny na rynku w formie kropelek, kapsułek, past, czopków oraz gumdo żucia. Warto pamiętać o tym, aby po otwarciu trzymać go w lodówce, bowiem tylko wówczas zachowuje on w pełni naturalną moc.

Dobroczynne właściwości oleju konopnego

Olej konopny właściwości plasują go jako cenny preparat, który jest stosowany jako silny środek terapeutyczny skuteczny na wiele chorób cywilizacyjnych oraz dolegliwości układu nerwowego. Stosowany w kosmetyce, dietetyce oraz profilaktyce:

Olej konopny to preparat po który warto sięgnąć chcąc przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem.