Menu

Czym powinny wyróżniać się zlewki laboratoryjne?

27 września, 2019 - Narzędzia laboratoryjne
Czym powinny wyróżniać się zlewki laboratoryjne?

Wybierając zlewki laboratoryjne należy zwrócić uwagę nawet na najmniejsze detale. Istotne jest to, aby zainwestować w jakość. Warto jest postawić na znanego i cenionego producenta, który zapewnia wyroby spełniające rygorystyczne normy oraz standardy. Najwyższej klasy szkło wyróżnia się doskonałymi parametrami użytkowymi.

Odporność na zmienne temperatury

Zlewka szklana powinna znieść nawet najcięższe warunki otoczenia. Ważne jest to, aby była ona w pełni odporna na zmienne temperatury. W innym przypadku szkło po prostu pęknie podczas ogrzewania.

Istotne jest również to, aby zwrócić uwagę, jak kształtowane jest dno zlewki. Najczęściej jest ono nieco zaokrąglone. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko niepożądanych naprężeń, które mogłyby powstać podczas podgrzewania naczynia. Zmniejsza to komfort oraz swobodę eksploatacji.

Odpowiednio wyprofilowany dzióbek

Zlewka to naczynie laboratoryjne, które powinno gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacji. Ważne jest to, aby było ono dobrze wyprofilowane. Liczy się przede wszystkim dzióbek, który służy do precyzyjnego przelewania cieszy.

Warto wiedzieć, że zlewki zwykle wykonywane są ze szkła, jednak można spotkać się również z produktami z tworzywa sztucznego. Są one lżejsze, a także niepodatne na stłuczenia. Zwykle jednak ich właściwości są nieco gorsze. Niezbyt dobrze znoszą one zmienne temperatury, co w wielu przypadkach może stanowić spore utrudnienie.