Menu

Eaa – naturalne wsparcie podczas treningu

Czerwiec 17, 2019 - Suplementy
Eaa – naturalne wsparcie podczas treningu

Obecność aminokwasów eaa w niemal wszystkich przemianach zachodzących w organizmie, każe widzieć w nich niezbędny element diety. Szczególnie dotyczy to osób trenujących. Niedobór eaa to nie tylko ryzyko dla zdrowia, ale też marne szanse na dobry efekt treningowy.

Aminokwasy a metabolizm

Wszystkie procesy metaboliczne zachodzące podczas i po treningu, opierają się właśnie na strukturach białkowych. Dlatego aminokwasy eaa są tutaj tak ważne. Bez nich organizm nie regeneruje się, a mięśnie podczas wysiłku nie rozwijają. Co więcej, tkanka tłuszczowa nie ulega takiemu spalaniu, jakbyśmy chcieli.

Aminokwasy a cel treningowy 

Regularne wizyty na siłowni zawsze idą w parze z konkretnym celem treningowym. Dla jednych jest to redukcja masy, dla innych rozbudowa mięśni, a jeszcze innych ich wzmocnienie. Bez względu jednak na cel, nie można podejmować treningu, nie dbając o poziom aminokwasów w organizmie. Te niezwykle inteligentne składniki odżywcze szybko reagują na potrzeby organizmu i determinują jego pracę. Ich brak natomiast zawsze prowadzi do braku pożądanych efektów.

Dieta dla trenujących

Decydując się na intensywny trening, warto w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią dietę. Produkty zawierające białko odzwierzęce, a także warzywa strączkowe czy ziarna są tutaj podstawą. Dobrze jest też wyposażyć się w suplementy diety, które są bogactwem aminokwasów eaa (przejdź do sklepu). Przygotowane zgodnie z zaleceniem, mogą być przyjmowane zarówno w trakcie treningu, jak i przed nim lub bezpośrednio po nim.