Menu

Nasiona konopii – jakie są rodzaje?

Czerwiec 14, 2019 - Uncategorized
Nasiona konopii – jakie są rodzaje?

Na rynku dostępne są różnorodne odmiany nasion konopii, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Z praktycznego punktu widzenia konopie możemy podzielić na trzy główne kategorie. Mowa tutaj oczywiście o konopiach indica, sativa i hybrydy. Nie można zapominać również o bardzo popularnej marihuanie medycznej, która bogata jest w CBD. 

Czym charakteryzują się poszczególne odmiany?

Marihuana sativa wyróżnia się bardzo wysokim stężeniem THC i bardzo niewielką zawartością CBD. Odmiana indica, również bardzo bogata jest w THC, ale dodatkowo ma większe stężenie CBD. Hybryda jak łatwo się domyśleć jest niczym innym, jak krzyżówką powyżej opisanych odmian. Zmieniając poszczególne materiały genetyczne można osiągnąć zamierzony cel. Marihuana medyczna wyróżnia się z kolei tym, że zawiera ona w swoim składzie dużą zawartość CBD i nie posiada żadnych psychoaktywnych właściwości. Najlepsze nasiona konopii są oczywiście najrzadsze i najdroższe. 

Feminizowane nasiona konopii

Feminizowane nasiona konopii po raz pierwszy pojawiły się dopiero w latach 90-tych. Ich największą zaletą jest to, że w 100% gwarantują żeńskie plony. Pamiętać należy o tym, że z feminizowany nasion konopii nigdy nie będzie męskich roślin, dlatego też nie jest to najlepszy wybór dla tych osób, które myślą o własnej produkcji nasion. W chwili obecnej najpopularniejszą odmianą jest Purple Afghan Kush, która zaspokoi oczekiwania największych miłośników konopii. Godna uwagi jest również popularna odmiana Hash Monster, czyli Holenderski Skun. Nowością na rynku są automatycznie kwitnące nasiona konopii. Ich największą zaletą jest niesłychana szybkość z jaką się rozwijają oraz to, że uprawa jest bardzo prosta i mało wymagająca.

Oferta sprzedażowa nasion konopi dostępna w ofercie sklepu KonopnySklep