Menu

Waporyzator – co to takiego?

Czerwiec 1, 2019 - Zdrowie
Waporyzator – co to takiego?

Waporyzator to nowoczesne urządzanie, którego zadaniem jest przeniesienie substancji z ziół do pary, ale bez zapłonu, dzięki czemu nie jest wytwarzany dym, popiół, ani substancje smoliste. Jest w stu procentach legalny, bezpieczny i działa jak najlepsza aromaterapia. 

Jak używać waporyzatora?

To urządzenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich, które żyją w ciągłym stresie, lub po prostu są ciekawe, na czym polega waporyzacja. Waporyzator jest wyposażony w ustnik , przez który wciągamy parę. Ta z kolei pozytywnie wpływa na nasze odczucia i wprawia nas w stan relaksu. Oczywiście wiele zależy od ziół jakich użyjemy. Na początku możemy wykorzystać gotowe wkłady, a z czasem, kiedy już będziemy wiedzieli co nam się podoba i jakiego smaku oczekujemy, będziemy mogli przygotowywać własne mieszanki. Wiele osób w tym celu wykorzystuje miętę pieprzową, melisę, tymianek, rumianek, chmiel i wiele innych. Jest to dużo zdrowsza alternatywa dla papierosów. 

Czym jest waporyzacja? 

To po prostu aromaterapia, która może zostać wykonana w dowolnym miejscu i czasie. Waporyzatory są małe i bez problemu można je schować w kieszeni, czy torebce. Istnieją także modele przeznaczone do domowego użytku, które są nieco większe, ale produkowana przez nie para, ma także silniejsze działanie. Waporyzatory świetnie sprawdza się na imprezach, ponieważ niektóre modele zostały zaprojektowane w ten sposób, aby wytwarzały jak największe ilości pary, niczym e-papierosy. Jeśli rzuciliśmy palenie i potrzebujemy zająć czymś nasze ręce oraz uspokoić myśli, to także jest idealne rozwiązanie. Waporyzacja jest sposobem na relaks i odstresowanie się od codziennych obowiązków. Pozwala na chwilę przyjemności i zapomnienia o problemach.