Menu

Zalety stosowania poduszki sensomotorycznej

17 kwietnia, 2019 - Zdrowie
Zalety stosowania poduszki sensomotorycznej

W dzisiejszych czasach świadomość wpływu pracy w wymuszonej pozycji na stan zdrowia jest coraz większa. Jednym z akcesoriów, które zdobywają coraz większą popularność wśród ludzi spędzających sporą część dnia w pozycji siedzącej jest tak zwany dysk sensoryczny. Polecany przez fizjoterapeutów i ortopedów jest świetnym sposobem na zniwelowanie bólu pleców podczas pracy. Czym jest taki dysk i jakie są zalety jego stosowania?

Dysk sensoryczny – co to takiego?W dzisiejszych czasach świadomość wpływu pracy w wymuszonej pozycji na stan zdrowia jest coraz większa. Jednym z akcesoriów, które zdobywają coraz większą popularność wśród ludzi spędzających sporą część dnia w pozycji siedzącej jest tak zwany dysk sensoryczny. Polecany przez fizjoterapeutów i ortopedów jest świetnym sposobem na zniwelowanie bólu pleców podczas pracy. Czym jest taki dysk i jakie są zalety jego stosowania?

Dysk sensoryczny – co to takiego?

Poduszka sensomotoryczna, bo również pod taką nazwą można spotkać dysk sensoryczny, to wykonane z trwałych, wysokojakościowych materiałów i wypełnione powietrzem akcesorium, stosowane zarówno do siedzenia jak i do ćwiczeń. Jest wykorzystywane do tak zwanego siedzenia dynamicznego, które wymusza pracę mięśni pleców, jednocześnie ustawiając kręgosłup w naturalnej, zdrowej pozycji. Umieszcza się je na siedzisku krzesła lub w fotelu biurowym, co gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę przy pracy.

Zalety stosowania dysku sensorycznego

Do niewątpliwych plusów stosowania poduszki sensorycznej należy zaliczyć: