Menu

Taboret prysznicowy – ulga i wygoda w łazience

Kwiecień 11, 2019 - Zdrowie
Taboret prysznicowy – ulga i wygoda w łazience

W dzisiejszych czasach bardzo ważne i doceniane jest przystosowywanie przestrzeni do potrzeb osób niepełnosprawnych. To, jak w danym kraju czy społeczeństwie traktuje się osoby z ograniczeniami obrazuje, kim są członkowie danej społeczności. Warto zwrócić na to uwagę nie tylko w przestrzeni publicznej, ale także we własnym domu.

Domowe warunki a niepełnosprawność

Jeżeli z łazienki korzysta także niepełnosprawny, warto zdecydować się na dostosowanie pomieszczenia tak, aby ułatwić czynności higieniczne osobie z ograniczeniami ruchu. Te czynności mogą się wiązać na przykład z odpowiednim ustawieniem przestrzeni czy poszerzeniem drzwi, aby możliwe było wjechanie do łazienki wózkiem inwalidzkim, lub wejście o kulach. Dodatkowo istotne jest, aby wyposażyć łazienkę w sprzęt wspomagający niepełnosprawnych w czynnościach higienicznych. Bardzo dobrym posunięciem jest zakup taboretu prysznicowego.

Siedzisko pod prysznicem – nieoceniona pomoc

Aby zagwarantować osobie niepełnosprawnej wygodniejsze korzystanie z prysznica, można zdecydować się na zakup siedziska dla osób z ograniczeniami ruchu. Dostępne są składane krzesła montowane do ściany, jednak to rozwiązanie wymaga bardzo pewnego montażu i nie zawsze możliwe jest bezpieczne zamontowanie tego typu akcesorium. Pewniejszą opcją jest taboret prysznicowy, który zagwarantuje stabilność. Takie taborety dzięki swojej konstrukcji i zabezpieczonym nogom nie będą się ślizgać, jednocześnie wytrzymując dość spore obciążenie. W przypadku dzieci warto zakupić taboret regulowany, który będzie mógł posłużyć na dłużej, nawet, kiedy dziecko urośnie.