Menu

Konopie jakich nie znamy

Marzec 6, 2019 - Zdrowie
Konopie jakich nie znamy

O konopii słyszymy co jakiś czas. Media co chwilę gwarantują nam nowa dawkę szczątkowych informacji o konopiach. Tak naprawdę wielu z nas zastanawia się, czy produkty z konopii są zdrowe i czy są legalne? Informacje, które otrzymujemy są tak szczątkowe, że bardzo trudno jest nam wyrobić sobie zdanie na temat konopii.

Konopie włókniste są wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Można z nich uzyskać zdrową żywność, materiał na ubrania, papier na nawet wyleczyć się z dolegliwości natury fizycznej czy psychicznej. Nie wielu z nas ma tak na prawdę świadomość, co możemy uzyskać z konopii i jakie wartości za sobą niesie.

Nasiona

Uznawane za odżywcza bombę. Bogate w tłuszcze nienasycone Omega – 3 i Omega – 6, błonnik, białko, bogate w witaminy oraz minerały. Takie bogactwo daje nam dużo energii, poprawia kondycje skóry, włosów, oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.
Nasiona można zjadając w całości lub łuskane. Są świetnym dodatkiem do sałatek, musli, czy kanapek.

Olej konopny

Idealna alternatywa dla oleju rzepakowego. Wyższość oleju konopnego nad rzepakowym polega na tym , że jest on niemodyfikowany, nie posiada herbicydów i pestycydów. Polej konopny zawiera również rzadki kwas gamma – linolenowy, który jest naturalnym nośnikiem witamin i minerałów w głąb komórek

Białko konopne

Idealne dla sportowców i wegan. Jest lekkostrawne. Łatwo przyswajalne. Doskonale zastąpi białko soi. Niesamowita zaletą białka konopnego jest to, że nie zakwasza organizmu. Dzięki temu jest świetną alternatywą dla wegan i sportowców oraz wszystkich, którzy dbają o wygląd i figurę

Olejki CBD

Skąd się biorą? Wytwarzane są z kwiatów konopii. Nie jest to olej z nasion konopii. Olejki CBD przyjmują chorzy na cukrzycę, epilepsję, nowotwory, stwardnienie rozsiane itd.

Po więcej informacji odsyłamy do źródła