Menu

Jaki sprzęt rehabilitacyjny na kręgosłup?

18 lutego, 2019 - Zdrowie
Jaki sprzęt rehabilitacyjny na kręgosłup?

Urazy kręgosłupa nie należą do najprzyjemniejszych doznać, dlatego też warto dowiedzieć się na jaki sprzęt rehabilitacyjny https://www.orteo.pl postawić, aby jak najszybciej powrócić do normalnego funkcjonowania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które urządzenia rehabilitacyjne cieszą się obecnie największym zainteresowaniem.

Piłki rehabilitacyjne

Popularne piłki rehabilitacyjne od bardzo wielu lat wykorzystywane są do usprawniania nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych. Jest to najlepszy sprzęt rehabilitacyjny dla tych pacjentów, którzy zmagają się z dysfunkcją narządów ruchu i kręgosłupa. Piłki medyczne doskonale sprawdzą się nie tyko w domu, ale również w profesjonalnych szkołach rodzenia. Pamiętać należy jednak o tym, aby dobrać odpowiednią piłkę do wybranych ćwiczeń i do zaleceń fizjoterapeuty.

Pasy na kręgosłup – co warto o nich wiedzieć?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również specjalne pasy na kręgosłup. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które stawiają na profilaktykę. Pasy ułatwiają wypracowanie nawyków prostowania się i co najważniejsze równomiernie obciążają plecy. Jeżeli chodzi o sprzęt rehabilitacyjny tego typu do do dyspozycji są pasy lędźwiowe, lędźwiowo-krzyżowe, prostotrzymacz ortopedyczny oraz specjalne sznurówki. Warto stawiać przede wszystkim na ten sprzęt rehabilitacyjny, który posiada odpowiednie certyfikaty CE. Nie można zapominać również i o tym, że na wiele urządzeń do rehabilitacji, można uzyskać dofinansowanie z środków NFZ.