Menu

Czy aparaty na haluksy są skuteczne?

11 lutego, 2019 - Zdrowie
Czy aparaty na haluksy są skuteczne?

Osoby, które mają problem z haluksami z pewnością wiedzą, jak ciężko jest pozbyć się powstałych już deformacji. Zdecydowana większość produktów przeznaczona jest do stosowania profilaktycznego, czyli wtedy, gdy zmiany nie są jeszcze zbyt zaawansowane. Haluksom często towarzyszy uporczywy ból, a także trudności z przemieszczaniem się. Właśnie dlatego należy rozpocząć leczenie natychmiast po zdiagnozowaniu schorzenia.

Wybór aparatu korekcyjnego

Do leczenia haluksów najczęściej wykorzystuje się aparaty korekcyjne. Ich głównym celem jest eliminacja przyczyny zwyrodnienia, czyli płaskostopia poprzecznego. Oczywiście istotne jest to, aby wybrać odpowiednie aparat na haluksy. Po pierwsze powinien on być z wytrzymałych, a zarazem elastycznych tworzyw. Najważniejsze jest to, aby w stu procentach dopasował się on do stopy. Tylko wtedy można na niego swobodnie założyć buta. Aparaty na haluksy nie utrudniają normalnego funkcjonowania. Nie bez znaczenia jest również konstrukcja, która powinna korygować położenie stopy podczas chodu.

Systematyczne stosowanie

Decydując się na zakup aparatu na haluksy należy mieć świadomość, że jest on skuteczny tylko wtedy, gdy używa się go regularnie. Ponadto bardzo ważne jest to, aby wybrać model wysokiej klasy, który spełnia rygorystyczne normy i standardy. Godne polecenia są produkty posiadające wygodny system regulacji w postaci pasków na rzep. Anatomicznie dopasowują się do stopy, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie lepszych rezultatów leczenia. Trzeba jednak wiedzieć, że w przypadku zaawansowanych deformacji jedynym rozwiązaniem jest operacja.