Menu

Jednorazowa czy wielokrotnego użytku maska przeciwpyłowa?

Styczeń 8, 2019 - Zdrowie
Jednorazowa czy wielokrotnego użytku maska przeciwpyłowa?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej jednorazowe maski przeciwpyłowe i modele wielokrotnego użytku, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych rozwiązań. Na własnym zdrowiu nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązania z najwyższej światowej półki.

Co wybrać?

Osoby, które chcą zabezpieczyć się przed negatywnym działaniem smogu i wielu innych zanieczyszczeń powinny postawić na solidną maskę przeciwpyłową ze skutecznymi filtrami. Maski wielokrotnego użytku wyposażone są w specjalne filtry, które zapewniają ochronę na wiele godzin. Pamiętać należy jednak o tym, aby pilnować ważności filtra i wymieniać go systematycznie na nowy. Jednorazowa maska przeciwpyłowa (https://dragonmask.pl/blog/nie-tylko-smog-maska-przeciwpylowa-jako-ochrona-przed-alergenami) to najlepszy wybór dla tych osób, które są bardzo rzadko narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczonego powietrza.

Rozmiar ma znaczenie

Aby maska przeciwpyłowa spełniała swoje zadania musi być idealnie dopasowana do kształtu twarzy, dlatego też warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj filtra, ale również na rozmiar maski. W dzisiejszych czasach klasyczne modele dostępne są zazwyczaj w rozmiarze od S do XL, dlatego też nikt nie powinien mieć żadnego większego problemu, aby wybrać optymalną maskę. W bardzo wielu sklepach można znaleźć także maski dedykowane młodzieży i małym dzieciom, dzięki czemu przed smogiem i szkodliwymi zanieczyszczeniami można zabezpieczyć całą rodzinę.