Menu

Działanie dla czystego powietrza

Listopad 1, 2018 - Zdrowie
Działanie dla czystego powietrza

Efektywne filtrowanie powietrza w przypadku występowania smogu jest bardzo ważne. W ogólnej populacji zwracamy uwagę na promowanie niepalania, zdrowe odżywianie, podczas gdy ze względu na zanieczyszczenie powietrza zmuszeni jesteśmy oddychać mieszanką pyłów, węglowodorów oraz alergenów. Warto zastosować odpowiedniego rodzaju maseczki z opcjami zróżnicowanego filtrowania powietrza.

Dlaczego warto stosować maseczki z węglem aktywnym?

Obecny w klasycznych maseczkach filtr z węglem aktywnym jest wysoce skuteczny w oczyszczaniu powietrza z różnych szkodliwych składników. Szczególnie sprawdza się on w kontekście usuwania pyłów PM2.5 oraz PM10, które są głównymi składnikami występującego w naszych miastach smogu. Co istotne, związki węgla aktywnego mają również działanie redukujące na wiele form wolnych rodników tlenowych. Są one szczególnie szkodliwe dla płuc, a dobry filtr z węglem aktywnym jest w stanie zabezpieczyć drogi oddechowe przed ekspozycją na tego rodzaju związki chemiczne.

Jak wygląda stosowanie filtrów?

Obecnie klasyczne maseczki przeciwsmogowe mają bardzo proste systemy wymiennych filtrów. Istnieje możliwość dobierania różnego rodzaju parametrów filtrów – wszystko zależne od jakości otaczającego nas powietrza. W przypadku większego zanieczyszczenia powietrza można zastosować filtr z węglem aktywnym, a przy poprawie jakości dokonać wymiany na inny podtyp filtra, który ułatwi oddychanie.