Menu

Magnez tylko z witaminą B6

Wrzesień 7, 2018 - Suplementy, Zdrowie
Magnez tylko z witaminą B6

Intensywny wysiłek fizyczny połączony ze stresującym trybem życia prowadzi do znacznych ubytków magnezu w naszym organizmie. Nawet jeśli osoba próbuje zdrowo się odżywiać to i tak jest narażone na znaczne niedobory tego elementu w kompletnej diecie. Naprzeciw temu problemowi wychodzi magne b6, czyli połączenie magnezu z witaminą b6.

Dla kogo magne b6

Pierwiastki zawarte w magne b6 Strywald24 są właściwie przeznaczone dla każdego. Jeżeli ktoś boi się, że przedawkuje magnez- to się może mylić. Zawartość magnezu w magne b6 to około 48 mg tego pierwiastka. Dzienne zapotrzebowanie człowieka to ponad 600 mg magnezu. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że magnez trudno wchłania się z układu pokarmowego, dlatego magne b6 łączy w sobie magnez z witaminą b6. Takie połączenie usprawnia wchłanianie tego cennego pierwiastka.

 

Rola magnezu w organizmie

 

Magnez odpowiada za wiele funkcji w organizmie takich jak udział w budowie kości, a tym samym zębów i wytworów rogowych. Magnez wpływa także na procesy metaboliczne, udzielając się w przemianach tłuszczów, białek i węglowodanów. Ten makropierwiastek wpływa na gospodarkę sodowo- potasową, a także wpływa na tempo wchłaniania wapnia. Co najważniejsze magnez wpływa na układ nerwowy- redukując stres.

 

Poprzez szereg swoich unikatowych właściwości przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia. Warto nadmienić, że odpowiednia ilość magnezu w diecie korzystnie odbija się na jakości snu.