Menu

Minerały w naszym organizmie

Wrzesień 3, 2018 - Suplementy, Zdrowie
Minerały w naszym organizmie

Minerały, mikro i makroelementy są niezbędne do prawidłowego, fizjologicznego funkcjonowania naszego organizmu. Warto na co dzień stosować zrównoważoną i różnorodną dietę, by dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich cennych substancji odżywczych, w tym również minerałów, takich jak magnez i potas. Jeśli mimo odpowiedniej diety przydarzy nam się niedobór jakiegoś pierwiastka, to warto sięgnąć po preparat uzupełniający zawierający magnez i potas w odpowiedniej dawce, taki jak na przykład aspragin.

Jakie jest standardowe dawkowanie preparatu Aspargin?

Pamiętajmy, aby każdy lek przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ten preparat występuje w postaci tabletek do przyjmowania doustnego. Dorośli i dzieci po 12. roku życia powinny przyjmować jedną – dwie tabletki około dwa, trzy razy w ciągu doby. Takie dawkowanie jest skuteczne w leczeniu niedoborów magnezu lub potasu. Jeśli karmimy piersią lub jesteśmy w ciąży to przed przyjęciem preparatu warto skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym lub ginekologiem.

 

Czy można przyjmować aspargin z innymi lekami stosowanymi przewlekle?

 

O każdym przyjmowanym leku powinniśmy poinformować naszego lekarza. Przyjmowanie asparginu Strywald24 w połączeniu z glikozydami naparstnicy może powodować do zaburzeń rytmu serca. Tetracykliny są to antybiotyki stosowane dość powszechnie, które mogą powodować ograniczenie wchłaniania tego preparatu z przewodu pokarmowego.