Menu

Sierpień 6, 2018 - Zdrowie

Jesień i wczesna zima to taki okres, w którym najczęściej dopadają nas sezonowe przeziębienia oraz groźniejsza od nich grypa. Jak powinniśmy chronić się przed zachorowaniem? Przebywanie w szkole, pracy i innych zatłoczonych miejscach wymaga podjęcia odpowiednich kroków profilaktycznych w celu uniknięcia zakażenia wirusami i bakteriami.

Unikanie kontaktu z osobami chorymi

To bardzo ważna zasada, którą powinien stosować każdy, kto znajduje się w dużej grupie ludzi. Jeśli widzimy kogoś, kto kaszle, kicha i ewidentnie okazuje objawy chorobowe, to powinniśmy unikać kontaktu z taką osobą poprzez odsunięcie się od niej lub zakrycie twarzy dłonią.

Zobacz: https://www.strywald24.pl/rutinoscorbin-100-mg-25-mg-90-tabletek.html

Witamina C i rutozyd

Dla zabezpieczenia się przed infekcjami możemy przyjmować suplementy diety zawierające witaminę C i rutozyd, takie jak na przykład rutinoscorbin. Rutozyd nazywany inaczej rutyną to nic innego niż naturalnie występujący roślinny związek flawonowy. To bezpieczna substancja, która działa przeciwzapalnie oraz jest przeciwutleniaczem, czyli zgarniaczem wolnych rodników tlenowych. Pozwala to zapobiegać procesom starzenia organizmu oraz warunkuje równowagę metaboliczną. Rutozyd wykazuje również działanie ochronne w stosunku do naczyń krwionośnych, poprzez zapobieganie pękaniu ich ścian. Dlatego warto pomyśleć o zakupie rutinoscorbinu.