Menu

Tabletki na pamięć

15 lipca, 2018 - Zdrowie
Tabletki na pamięć

Pamięć jest ulotna. Przekonali się o tym niejedni, bowiem na zaburzenia pamięci cierpią zarówno młodzi, jak i starsi ludzie. Jest to więc problem, który dotyczy dużej części społeczeństwa.

Dlaczego mamy problemy z pamięcią?

Najczęściej wiążą się one ze stresem, a że stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, nic więc dziwnego, że wiele osób cierpi na zaburzenia pamięci. Dodatkowo problemy z pamięcią wiązać się mogą z brakami witaminowymi, np. brakiem witaminy B, także z nieodpowiednią dietą czy stanami depresyjnymi.

Co może pomóc w poprawie pamięci?

W aptece na szczęście istnieją preparaty, które mogą poprawić naszą pamięć. Oparte są one na bazie roślin leczniczych. Zalicza się do nich wyciągi bądź tabletki na pamięć takie jak https://byhealth.pl/pamiec-i-koncentracja.

Jakie rośliny wpływają na poprawienie pamięci?

– wąkrotka azjatycka – roślina wpływa na naprawę uszkodzonych neuronów, jak również przyczynia się do wzrostu nowych neuronów,

– lwia grzywa – wpływa na aktywność nerwowego czynnik wzrostu,

– miłorząb japoński – zwiększa produkcję komórek macierzystych w mózgu, stymuluje produkcję neuroprzekaźnika; wykorzystywany on jest również w leczeniu zaburzeń koncentracji, niepokój, zawroty głowy bądź szum w uszach oraz bóle głowy,

– bacopa – zioło odpowiedzialne za poprawę komunikacji pomiędzy synapsami; dodatkowo bacopa stymuluje produkcje serotoniny oraz zmniejsza wytwarzanie dopaminy, dzięki czemu jest pomocny w walce ze stresem; roślina zawiera także hydroksylazę tryptofanu, która powoduje poprawę kojarzenia i zapamiętywania.