Menu

Maski z filtrem, czyli o tym jak się bronić przed smogiem

Lipiec 10, 2018 - Zdrowie
Maski z filtrem, czyli o tym jak się bronić przed smogiem

Smog to bardzo poważny problem, który dotyczy bardzo wielu obszarów na terenie całego kraju. Zjawisko to nasila się zwłaszcza w miesiącach zimowych i miejscach, które ze względu na ukształtowanie terenu mają słaby przepływ powietrza. Doskonałym przykładem może być chociażby Kraków – duże miasto, położone w kotlinie, w którym co roku wskaźniki jakości powietrza są znacznie przekroczone.

Jak walczyć ze smogiem?jaka maska z filtrem

Władze miejskie podejmują szereg uchwał, które mają zmniejszyć ilość emisji szkodliwych związków do powietrza, a co za tym idzie, mają ograniczyć smog. Wprowadzane są między innymi takie działania jak ograniczenie ruchu pojazdów w centrum miast, darmowa komunikacja miejska w dni, kiedy smog jest największy czy dopłaty do wymiany pieców węglowych.

Działanie na własną rękę

Każdy, komu zależy na ochronie własnego zdrowia i jego najbliższych powinien zainwestować w maski z filtrem. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla maluchów jak i osób dorosłych. Rozwiązania zastosowane w maskach z filtrem sprawiają, że zanieczyszczone powietrze jest odpowiednio filtrowane i już nie zagraża ludzkiemu zdrowiu. Filtry węglowe są wymienne, dzięki czemu raz zakupiona maska może spokojnie posłużyć przez kilka lat. Grupy osób, które w szczególności powinny być chronione przed szkodliwym działaniem substancji zawartych w smogu to przede wszystkim małe dzieci, osoby w podeszłym wieku oraz sportowcy trenujący na zewnątrz.